ANAOKULU EĞİTİM PROGRAMI

Çocuklarda 3-6 yaş dönemi tüm hayatlarını etkileyecek güce sahip, bizde çocuklarımıza bu dönemi en iyi şekilde yaşatmak istiyoruz. Öncelik hedefimiz onlara bir okuldan ziyade sevgi dolu bir aile ortamı sunmak. Eğitim sistemimizin temelini geleneksel ve milli eğitim anlayışıyla şekillenerek çocukların yaş gruplarının gereği olarak oynayarak öğrenmeleri oluşturmaktadır.

Oyun okul öncesi dönem çocuklarının en temel ve doğal öğrenme aracıdır. Çünkü oyun, çocuğun duyduklarını, gördüklerini sınayıp denediği, öğrendiklerini pekiştirdiği bir deney alanıdır. Bu bilinçle eğitim programımızın temelini Yabancı Kuramlar ve Moda olmuş Yaklaşımlar çerçevesinde oluşturulmuş “PLAN” lar değil, çocukluk dönemlerini eğlenerek geçirecekleri “OYUN” lar oluşturmaktadır. Çocuklarımız okuldaki Günlerini televizyon bilgisayar tablet vs gibi teknolojik eğlenceler yerine geleneksel oyunlarla eğlenerek geçirirler.

Bunun yanında ileriki okul ve sosyal hayatlarının temeli olan bu dönemlerinde milli, manevi, ahlaki ve geleneksel değerlerini de kazanmaları için ailelerle sıkı bir işbirliği oluşturacağız. Özel Asaf Anaokulumuzda çocuklarımıza kendilerini ifade etme, başkalarını anlama, kendi ihtiyaçlarını bağımsız olarak giderebilme gibi ilk temel deneyimlerini kazanabilmeleri için zengin bir öğrenme ortamı sağlama amacındayız

Çocuklarımız Trafik kuralları, alışveriş yapma, sıra bekleme, parayı tanıma ve para kullanma, insanlarla sosyal ortamda sohbet etme, nezaket kuralları, gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyacağı bir çok sosyal yaşam kurallarının yanında kültürel ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlayacak milli ve manevi değerlerini bizimle öğrenecek.

Menü